| UOM | EA |
| Pack | 1 EA |
| 360° Swivel | No |
| Color | Black |
| Glide Track Length | 19" |
| Global Product Type | Keyboard Drawers/Platforms |
| Height (+/- Desktop) | +0"/-6" |
| Keyboard Tray Dimensions (W x D) | 21 1/4" x 10" or 30 1/2" x 10" |
| Mouse Tray Dimensions (W x D) | Incl. in Keyboard Platform |
| Mouse Tray Swivel | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Sit-to-Stand Option | No |
| Special Features | Standard |
| Tilt (Degrees) | +15°/-15° |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Workstation Type | Straight |
| Wrist Rest Included | Yes |
| UBN | COST, HEALTH, PRODUCTIVITY, Sustainability |
| Category | Keyboard Drawers/Platforms |
| Manufacturer | Kensington® |