Mesh Stacking Sorter, Five Sections
Reward Points:
SKU: 7300035985
Mfg part #: UNV20001
Five sections for sorting file folders, books papers and more. Helps organize desk clutter. Desktop File Folder Sorter Type: Vertical File Sorter; Number of Compartments: 5; Material(s): Wire Mesh; Width: 14 5/8".
Products specifications
| Attribute name | Attribute value |
|---|
| UOM | EA |
| Pack | 1 EA |
| Color(s) | Black |
| Depth | 8 1/8" |
| Desktop File Folder Sorter Type | Vertical File Sorter |
| For File Size | Legal;Letter |
| Global Product Type | Desktop File Folder Sorters-Horizontal/Stacking |
| Height | 7 1/2" |
| Material(s) | Wire Mesh |
| Number of Compartments | 5 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 14 5/8" |
| UBN | COST |
| Category | Desktop File Folder Sorters |
| Manufacturer | Universal® |