Mesh Stacking Sorter, Five Sections, Metal, 8 1/4 x 14 3/8 x 7 7/8, Black
Reward Points: 2
SKU: 7000000708
Mfg part #: ROL22141
Contemporary mesh stacking sorter adds style while helping you make the most of your valuable desktop space. Provides five sections for file folders, books, notepads, and more. Stacks on top of Stacking Side Load Letter Tray, sold separately. Desktop File Folder Sorter Type: Vertical File Sorter; Number of Compartments: 5; Material(s): Mesh Metal; Width: 8 1/4".
Products specifications
| Attribute name | Attribute value |
|---|
| UOM | EA |
| Pack | 1 EA |
| Color(s) | Black |
| Depth | 14 3/8" |
| Desktop File Folder Sorter Type | Vertical File Sorter |
| For Use With | Stacking Side Load Letter Tray (ROL22321 Series) |
| Global Product Type | Desktop File Folder Sorters-Vertical/Incline |
| Height | 7 7/8" |
| Material(s) | Mesh Metal |
| Number of Compartments | 5 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 8 1/4" |
| UBN | COST, HEALTH, IMAGE, PRODUCTIVITY, Sustainability |
| Category | Desktop File Folder Sorters |
| Manufacturer | Rolodex™ |